Kolekcje najlepszych polskich projektantów i gwiazdy
na FASHION DAY ZAKOPANE w Nosalowy Dwór Resort & SPA.
 

Fashion Day Zakopane zapisał się złotymi zgłoskami na kartach wielkich wydarzeń modowych 2018 roku. Była to już druga edycja eventu, w tym roku miała rozszerzoną formułę - poza pokazami kolekcji polskich projektantów, odbyły się także warsztaty, spotkania ze stylistami oraz casting dla modelek, a Goście mogli odwiedzić stoiska wystawiennicze firm związanych z branżą modową.

Obszerna relacja z Fashion Day Zakopane już 25 lutego, o godzinie 11:35, na antenie TVN, w programie "Co za tydzień".

Podczas dwóch dni pokazów swoje kolekcje zaprezentowało 12 polskich projektantów. Pierwszego dnia, w walentynki, na wybiegu zaprezentowały się modelki w projektach Folk Design, Gabriel Seweryn, Viktoriia NOSACH, La Metamorphose, Michał Starost. Pierwszego dnia odbył się również casting w ramach konkursu Fresh Faces World, umożliwiający zdobycie międzynarodowych kontraktów oraz współpracę z prestiżowymi agencjami modelek na całym świecie.  
W drugim dniu imprezy, podczas uroczystej Gali, na wybiegu podziwialiśmy m.in. kolekcje Gawor, Angelika Józefczyk, Basia Olearka, Bartosz Pilawski, Litfashion, Dorota Goldpoint. Gwiazdą wieczoru był pokaz duetu Paprocki & Brzozowski. Wydarzenie poprowadził, jak zawsze niezawodny Olivier Janiak.
Z pierwszego rzędu pokazy podziwiali przedstawiciele mediów, partnerów i gwiazdy, min. Natalia Siwiec, Cleo, Tomasz Jacyków, Iwona Szymańska-Pavlović, Ryszard Rembiszewski.

Imprezie tradycyjnie już towarzyszył cel charytatywny – wielu wzruszeń dostarczył występ podopiecznych fundacji Rak’n’Roll w strojach zaprojektowanych specjalnie dla nich przez Tomasza Jakowienko oraz występie na żywo zespołu Sound & Grace.
Organizatorami Fashion Day Zakopane są Nosalowy Dwór Resort & SPA Zakopane i Showroom Solna 1. Partnerem głównym wydarzenia były marki Jaguar i Land Rover.

Stypendium w CENTRAL SAINT MARTINS w Londynie nagrodą dla młodych, wybijających się projektantów.

Fashion Day Zakopane to nie tylko pokazy mody i wydarzenia towarzyszące – chcemy by wydarzenie promowało aktywnie modę i młodych projektantów w regionie i nie tylko, stąd pomysł konkursu dla wyróżniających się młodych projektantów.

Podczas Fashion Day Zakopane wraz z Showroom Solna 1 i duetem Paprocki i Brzozowski Nosalowy Dwór Resort & SPA ogłosił konkurs, w którym nagrodą jest stypendium w szkole CENTRAL SAINT MARTINS w Londynie – jednej z najbardziej na świecie cenionych szkół mody.

Konkurs będzie przebiegać etapowo - szczegóły podamy już wkrótce. Tymczasem wszytskich zainteresowanych zapraszamy do śledzenia naszej strony oraz fanpage'a na portalu Facebook.